Країна знань №2, 2022

Леонід Віталійович Канторович (19.01.1912 – 7.04.1986) увійшов до плеяди видатних учених ХХ ст. завдяки досягненням у математиці та економіці. Його наукові дослідження відзначені Нобелівською премією з економіки «за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів» (1975 рік).

Академік В. І. Арнольд

Нещодавно в американській книжці «Закони Мерфі» я знайшов чітку класифікацію всіх наук: «Якщо смердить, то це хімія, якщо нічого не працює – фізика, а якщо зрозуміти не можна ані слова – математика».

Володимир Арнольд

 

 

Віктор Михайлович Глушков

Наближається ювілейний 2023 рік, в якому Академіку Віктору Михайловичу Глушкову, піонеру кібернетики, директору Інституту кібернетики НАНУ, який носить його ім’я, виповнилося б 100 років від дня народження.

 

Рано вранці 27 жовтня 1553 року на вулицях Женеви, що вели до міської в'язниці, почали збиратись люди. Із в'язниці засудженого вивели тільки біля полудня. Вікарій Фарель вмовляв Сервета зректися своїх переконань, щоб урятувати своє життя, але той на це не погодився.
Мігеля Сервета спалили живцем.

Про порожнечу і виміри

Тема порожнечі начебто древня і цікава, але може актуальнішою буде розмова, наприклад, про квантову механіку. Так от, виявляється, запропонована тема буде дуже навіть корисною саме для вступу до теорії квантів.