Георгій Васильович Малаков (1928-1979) – один із найвідоміших українських книжкових графіків. Заслужений художник України.

У 1943 р. майбутньому художнику ледь виповнилося п'ятнадцять – отроцтво припало на роки гітлерівської окупації.

У найважчі роки (1941-1943) він вів графічний щоденник, де з вражаючою точністю відтворив образи війни та окупаційного середовища.

Георгій Васильович Малаков
Скільки киян пам'ятають той день — 6 листопада 1943 року…

Творча манера художника нестаріюча. Книжковий папір, на якому відтворені ілюстрації, давно пожовк, але образи, як і раніше, сприймаються свіжо.

Висока графічна майстерність, що поєднувала монументальний лаконізм з предметною пластичною соковитістю (особливо в техніці гравюри на лінолеумі), і нині надає незмінної цінності графічній спадщині Малакова-ілюстратора.

Він встиг проілюструвати 138 книг (не рахуючи ілюстрацій, що побачили світ у газетно-журнальній періодиці), створив понад 80 екслібрисів. Його твори зберігаються в 59 музеях України, Росії, Болгарії, у багатьох приватних колекціях, великих бібліотеках, і, зокрема, – в Національній бібліотеці ім. Вернадського в Києві.

Роботам притаманні оригінальні композиції, знання деталей архітектури, військового спорядження, одягу, побуту різних часів, зокрема, епохи європейського середньовіччя та періоду Великої Вітчизняної війни. Збереглися десятки малюнків на теми лицарської романтики, морських мандрів, амурних пригод середньовічних ченців тощо.

Ред.