Які цінності та пріоритети життя ми вибираємо. Науково-популярний журнал для юнацтва «Країна знань» №5, 2023

 

У вашому житті, юні читачі, зараз період, коли закладається ваше майбутнє. А воно залежить від того, що ви читаєте, які приклади з життя інших ви виберете для себе.

Том Круз (на фото) — американський кіноактор, кінорежисер, продюсер, сценарист. Маю надію – що вас зацікавить, як він формував себе, які цінності і пріоритети життя вибрав.

Дозволю собі процитувати деякі висловлення з його інтерв'ю.

Можливо, головна манія це регулярно доводити собі, що зможу те, чого раніше не міг. Це в мене з дитинства... Я люблю це – перевірити себе на «можу».

Друга моя маніакальна сторона пов'язана із зобов'язаннями. Я патологічно обов'язкова людина. Я просто люблю це почуття відповідальність.

Важко це коли твоя мати приходить після трьох змін на різних роботах і ледве пересуває ноги. А на ній четверо дітей, і допомоги чекати нівідкіля. І тоді ти розумієш, що ця допомога ти і є. Я з восьми років працював.

Ви ніколи мене засмученим не побачите. Я ніколи цього не показував і не покажу. Моя мама, приголомшлива жінка, як би не було нестерпно, як би мало не було грошей, вона завжди жила з відчуттям, що її склянка наполовину повна. Вона вірить у животворящу, творчу силу думки. Якщо ти думаєш похмуро, то захмариться й життя. Знаєте, вона, коли бачить сумну людину, та хоч у ресторані, може підійти до неї й сказати: «Хочете, я проспіваю для вас?» І співає!

Коннор (прийомний син Т. Круза і Ніколь Кідман, ред.) приймає серйозні рішення сам. І давно. Ніколь їхала зніматися в «Австралії» База Лурмана. Там дуже тяжкі були умови пустеля, самі глибини континенту. Коннор зібрався з нею. Я його намагався переконати навіщо, там важко. А він так серйозно мені сказав: «Тато, мама чекає дитину, я повинен поїхати, щоб бути з нею». Я зрозумів: нам удалося виростити надійну людину. Йому тоді було тринадцять. Я перестав за нього хвилюватися.

Нехай вам поталанить на життєвому шляху!

Т.В. Бєлих, математик, кандидат технічних наук, головний редактор журналу «Країна знань»