«Не все дано всім», – сказав великий математик і просвітитель XVIII століття Жан Лерон Д’Аламбер (1717-1783).

Але терпіння та труд «все перетруть»! Якщо завдання відразу не розв’язується, не поспішайте зараховувати себе в недотепи, а наполегливо продовжуйте «гризти граніт науки». Рішення прийде обов'язково, потрібна тривала практика і дотепність.

Тож нумо!

1.1. Ви зібралися попити кави з молоком і встигли налити в склянку тільки каву. Але вас просять відволіктися на кілька хвилин. Що треба зробити, кава була гарячою коли ви повернетеся: налити в неї молоко відразу перед відходом або після, коли ви повернетеся, і чому?

1.2. Повітряна куля несеться безперервним вітром у південному напрямку. У яку сторону майорять при цьому прапори на її гондолі?

1.3. У Вас є два шнура (гнота). Кожен шнур, підпалений з кінця, повністю згоряє рівно за 1 годину, але при цьому горить з нерівномірною швидкістю. Як за допомогою цих шнурів і запальнички відміряти час у 45 хвилин?

1.4. Вважається, що є вагома причина, з якої у пташиних яєць один кінець тупіший за інший. Що це за причина?

1.5. Наявне кругле глибоке озеро діаметром 200 метрів і два дерева, одне з яких росте на березі біля самої води, інше по центру озера на невеликому острівці. Людині, яка не вміє плавати, потрібно перебратися на острівець за допомогою мотузки, довжина якої трохи більше 200 метрів. Як їй це зробити?

 

Підглянути відповіді