Як допомогти учням обрати професію. Науково-популярний журнал для юнацтва «Країна знань» №1, 2022

Потрібно постійно пробуджувати інтерес до науки.

Жорес Іванович Алфьоров

Одвічні питання: «Ким бути? Яку спеціальність обрати?»  Як ми обираємо «справу, якій служимо»? Не кожен школяр після закінчення школи знає, куди йтиме вчитися. Ті ж, хто знає – чи завдяки чудовому вчителю полюбили його предмет, чи батьки зацікавили певною професією. А можливо, надихнув приклад із життя видатної людини, або прочитано гарну книгу, журнал, що спонукали до пізнання чогось нового.

Якось у тролейбусі молодик запитав у мене, як дістатися Національного авіаційного університету і розповів, що найбільше він прагне стати пілотом, літати на гелікоптерах. Намагалася зацікавити його іншими спеціальностями, проте хлопець хотів бути лише пілотом і розповідав про це так, що я зрозуміла – ціль обрана і він свого досягне.

Жорес Іванович Алфьоров
Жорес Іванович Алфьоров
(1930-2019)
– лауреат Нобелівської премії з фізики
(2000 рік, за розробку напівпровідникових
гетероструктур та створення швидких опто- та
мікроелектронних компонентів) стверджував:
«Потрібно постійно пробуджувати інтерес
до науки».

Наш автор статей із радіофізики чарівна Марина Квасниця закінчила радіофізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У школі їм розповідали про факультет та про кафедру радіофізичної медицини на факультеті. За допомогою законів фізики вивчати Людину, допомагати їй бути здоровою! Дивно! І було обрано професію, справу життя, якій є сенс служити.

У шкільні роки я любила квіти, ботаніку та ще зацікавлено вирішувала складні математичні задачі. Але, володіючи математичним апаратом, можна зробити багато цікавого і потрібного для науки ботаніки. Вибрала механіко-математичний факультет. Згодом, працюючи у відомому на весь світ Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова брала участь у розробці методів моделювання, методів оптимізації, принципів побудови баз даних, що застосовуються в комп'ютерних програмах, з якими працюють біологи. А квіти і досі залишаються цікавим хобі.

Іноді у виборі професії велику роль відіграє випадок. Однак щасливий випадок треба довго та наполегливо шукати. Не варто таке важливе питання, як «Куди піти вчитися?»  залишати на останню чверть останнього класу школи. Цю найважливішу задачу допоможе вирішити учням науково-популярний журнал для юнацтва «Країна знань». Найкращі вчені захоплююче, цікаво розповідають про свої науки. Наші журнали охоплюють більшість наукових дисциплін та розраховані на дітей старшого шкільного віку, молодь, вчителів, батьків та всіх, хто цікавиться науково-популярною літературою. Вже 21 рік цей журнал створюють провідні вчені країни, які виконують свій громадянський обов'язок і роблять все можливе для того, щоб на сторінках журналу розповісти про останні досягнення науки та техніки, формувати науковий світогляд сучасної молоді, пропагувати здоровий спосіб життя.

Знайдіть у бібліотеках підшивку журналу «Країна знань» та уважно прочитайте матеріали.

Наша з вами, дорогі вчителі, задача – дати учням можливість зустрічі із «щасливим випадком». Нам – цікаво та зрозуміло писати, а Вам – навчити та зацікавити школярів читанням науково-популярної літератури, для цього треба і вам читати журнали.

Уроки вчителя, який читає науково-популярні журнали, завжди цікаві.

Це для Ваших учнів: «Уважно читайте всі статті нашого улюбленого журналу та обирайте ту галузь науки, яка вас зацікавить, у якій вам буде цікаво вчитися та працювати!». Хто шукає – той  завжди знайде! Успіхів!

Т.В. Бєлих, Голова Правління ГО Науково-освітнє товариство «Майбутнє», головний редактор журналу «Країна знань», кандидат технічних наук

Жорес Іванович Алфьоров з перших років видання знав наш журнал та схвалював нашу роботу. Ми спілкувалися щоразу, коли він приїжджав до Києва та виступав у Київському політехнічному інституті. Його позитивна оцінка нашої роботи і зараз дає нам сили боротися з багатьма труднощами.

Жорес Іванович Алфьоров в КПІ
Жорес Іванович Алфьоров, журналістка Київського політехнічного інституту та головний редактор журналу «Країна знань» Тамара Василівна Бєлих