Країна знань №1, 2023

2023 року виповнюється 100 років від дня народження Віктора Михайловича Глушкова.
З першого номера цього року ми публікуємо статті, присвячені історії кібернетики в нашій країні.

Спогади про батька – Віктора Михайловича Глушкова

На урочистому засіданні в Національній академії наук України, присвяченому святкуванню 90-річчя великого вченого XX століття, піонера інформатики і кібернетики академіка Віктора Михайловича Глушкова, виступила його старша донька. Пропонуємо і вам краще дізнатися про цю чудову людину.

Віталій Деркач – з когорти піонерів кібернетичної техніки

Віталій Павлович Деркач став першим аспірантом Віктора Михайловича Глушкова, одним із його найбільш улюблених учнів. Він пройшов непростий життєвий шлях, характерний для багатьох з його покоління.

 

 

Вчиться думати

За час навчання в школі учням доводиться розв’язувати багато різноманітних задач з математики. Часто зустрічаються такі ситуації, коли учень знає теоретичний матеріал (означення, теореми, правила), але не знає, як розв’язати ту чи іншу задачу. Таким учням можна дати кілька порад.

Захист інформації. Предмет захисту

Що таке взагалі інформація? А навіщо її захищати? А що таке захист інформації? Яку саме інформацію слід захищати? Від кого та від чого її захищати? Як це робити? Це далеко не всі питання, які постають перед користувачами сучасних комп’ютерних систем при згадці про захист інформації.