Країна знань №4, 2023

Якщо хочеш цікаво жити – читай хороші книжки

Книга – морська глибина.
Хто в ній пірне аж до дна
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить.

Іван Франко

Читання художньої літератури, а не її екранні втілення, розвиває вашу уяву, вашу фантазію. Книги підтримують у скрутну хвилину і підказують вихід.

 

Мила людина Михалевич

І ось, у науковому центрі кінця двадцятого століття з'явилися двоє, одягнені по моді півтисячолітньої давності: доктор Фауст і його підступний супутник Мефістофель. Вічні герої грандіозної драми.

 

 

 

Задачі давнини на побудову

Серед розмаїття геометричних задач, які розв’язували в давнину, особливе місце займають задачі на побудову. Теорія геометричних побудов відіграє важливу роль у математиці – вона є одним із найцікавіших її розділів.

 

 

Галуа та розв’язність рівнянь в радикалах

Галуа прожив лише 20 років, з яких всього 4 роки він займався математикою. Можна тільки здогадуватись, яких успіхів він би досягнув, якби прожив довше. Однак його досягнення та внесок у розвиток тогочасної математики ставлять Галуа на один рівень з найкращими математиками XIX століття.

Знову про непрямі виміри

Ідею ефіру античні вчені не могли відкинути вже тому, що її не можна було ні перевірити розрахунком, ні підтвердити дослідами. Нова наука володіла цими потужними засобами.